Labioplastyka – 10 najczęściej zadawanych pytań

W ostatnich latach ginekologia plastyczna i estetyczna staje się coraz popularniejsza wśród kobiet. Chcą one wyglądać pięknie i przede wszystkim czuć się pewnie. Bez wątpienia wygląd miejsc intymnych w tym pomaga. Jednym z najczęściej wybieranych przez Polki zabiegów jest labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych mniejszych. I chociaż na zabieg decydują się co roku tysiące kobiet, wciąż istnieje lista pytań, na które szukają odpowiedzi. Dr Dawid Lisiecki, ekspert ginekologii plastycznej i ginekologii estetycznej odpowiada na 10 najczęściej zadawanych.

Na czym polega labioplastyka?

Dr Dawid Lisiecki: Labioplastyka to zabieg polegający na zmianie wyglądu i rozmiaru warg sromowych mniejszych. Najczęściej dotyczy ich zmniejszenia. Dzięki niemu można wyzbyć się nie tylko kompleksów spowodowanych wyglądem okolicy intymnej, ale przede wszystkim poprawić jakość życia. Kobiety, które decydują się na labioplastykę bardzo często borykają się z bólem i dyskomfortem w trakcie wykonywania codziennych czynności: noszenia obcisłej bielizny, zbliżeń z partnerem/partnerką czy jazdy na rowerze.

Czy labioplastykę można łączyć z innymi zabiegami?

Dr Dawid Lisiecki: Labioplastyka to plastyka warg sromowych, jednak bardzo często łączy się ją z innymi zabiegami, np. hoodoplastyką, czyli plastyką napletka/kapturka łechtaczki, plastyką krocza, terapią suchości czy zespołu rozluźniania pochwy. Najczęściej na zabiegi łączone decydują się kobiety po przebytym porodzie siłami natury, kiedy doszło do urazu. Po porodzie lub po menopauzie skóra traci także swoją elastyczność, przez co cała okolica intymna często wymaga rewitalizacji.

Czy labioplastyka boli?

Dr Dawid Lisiecki: Labioplastyka to zabieg praktycznie bezbolesny dzięki umiejętnie wykonanemu znieczuleniu miejscowemu. Na przestrzeni lat wypracowałem własną metodę doboru leków znieczulających i sposobu ich podawania, co zapewnia moim Pacjentkom pełen komfort podczas zabiegu. Jedyny dyskomfort spowodowany jest samym podaniem znieczulenia i można go porównać do odczuć podczas podawania znieczulenia u stomatologa.

Jak wygląda zabieg labioplastyki?

Dr Dawid Lisiecki: Zabieg labioplastyki wykonuję przy użyciu lasera oraz noża radiofrekwancyjnego.
Cięcie jest przeprowadzone tak, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań oraz aby blizna pooperacyjna była niedostrzegalna. Co uzyskujemy m. in. dzięki założeniu bardzo cienkiego szwu ciągłego śródskórnego, a nie szwów pojedynczych i odpowiedniej opiece pozabiegowej.

Ile trwa rekonwalescencja pozabiegowa i na co się przygotować?

Ile trwa rekonwalescencja pozabiegowa i na co się przygotować?

Dr Dawid Lisiecki: Rekonwalescencja po zabiegu labioplastyki trwa zazwyczaj od 4 do 6 tygodni. W tym czasie nie wolno współżyć, jeździć na rowerze czy konno, należy również bezwzględnie zrezygnować z uprawiania sportu. Skóra okolic intymnych jest bardzo delikatna, dlatego ważne jest zastosowanie się do wszystkich zaleceń pozabiegowych.

Jak długo trzeba czekać na ostateczny efekt po zabiegu?

Dr Dawid Lisiecki: Wiele kobiet zastanawia się jak długo musi poczekać na efekty końcowe. Pierwszy efekt jest natychmiast po zabiegu - wargi sromowe mniejsze nie wystają poniżej warg sromowych większych, co robi na Pacjentkach największe wrażenie. Należy pamiętać, że każda kobieta jest inna i tkanka goi się różnie. Na ostateczny efekt modelowania warg sromowych i pełne wygojenie trzeba czasem poczekać nieco dłużej.

Dlaczego warto zmniejszyć wargi sromowe?

Dr Dawid Lisiecki: Wargi sromowe mniejsze, które wymagają zabiegu plastyki to nie tylko niezadowalający wygląd miejsc intymnych, ale przede wszystkim ból i dyskomfort, które towarzyszą kobietom każdego dnia. Kiedy są one zbyt duże, a skóra w tym miejscu traci napięcie często pojawiają się otarcia nawet podczas noszenia obcisłej bielizny czy uprawiania seksu. Dodatkowo może to powodować, że kobieta częściej narażona jest na różnego rodzaju infekcje intymne. Po zabiegu labioplastyki wszystkie te problemy znikają, a co najważniejsze efekty zabiegu są trwałe i nie trzeba go powtarzać w przyszłości.

Jakie są najczęstsze powikłania po labioplastyce?

Dr Dawid Lisiecki: Labioplastyka, szczególnie połączona z plastyką napletka łechtaczki to skomplikowany zabieg, dlatego powinien być wykonany przez doświadczonego ginekologa zajmującego się ginekologia plastyczną. Do najczęstszych powikłań niewątpliwie zaliczamy przedłużony obrzęk, powstanie krwiaka czy czasową przeczulicę. Dlatego konieczne jest bezwzględne zastosowanie się do wszystkich zaleceń pozabiegowych, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań.

Czym się różni labioplastyka chirurgiczna i laserowa?

Dr Dawid Lisiecki: Labioplastyka chirurgiczna i laserowa różnią się od siebie metodą wykonywania cięcia. W przypadku labioplastyki chirurgicznej wykonuje się je za pomocą skalpela, a w drugim przypadku laserem. Obecnie labioplastyka laserowa uznawana jest za znacznie bezpieczniejszą i przewidywalną. Dzięki cięciu laserem następuje także zamykanie naczyń krwionośnych w linii cięcia, co zmniejsza krwawienie śródzabiegowe i przyspiesza proces gojenia. W przypadku zabiegu wykonywanego laserem zakładanych jest także znacznie mniej szwów. Ja najczęściej używam lasera i noża radiofrekwancyjnego łącznie dla uzyskania najlepszych efektów i precyzji cięcia.

Czym się różni labioplastyka chirurgiczna i laserowa?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kliniki?

Dr Dawid Lisiecki: Wybierając klinikę, w której chcemy wykonać zabieg labioplastyki należy przede wszystkim zwrócić uwagę na specjalistę, który go wykona. Bardzo często wykonanie labioplastyki bez plastyki napletka/kapturka łechtaczki powoduje duże rozczarowanie efektem zabiegu. Jest to trudny zabieg, który wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia, aby móc uniknąć jakichkolwiek powikłań. Wykonanie zabiegu przez doświadczonego ginekologa zajmującego ginekologią estetyczną i plastyczną daje możliwość połączenia go z innymi procedurami, co gwarantuje jedną rekonwalescencję i lepszy efekt końcowy.

Labioplastyka Łódź – dlaczego warto?

Labioplastyka to zabieg, który może znacząco poprawić jakość życia, oferując rozwiązanie dla kobiet niezadowolonych z wyglądu swoich warg sromowych. Zabieg ten, wykonany przez doświadczonego specjalistę, może przynieść ulgę zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Dr Dawid Lisiecki jest uznawany za jednego z najlepszych specjalistów w dziedzinie labioplastyki w Łodzi. Jego doświadczenie i umiejętności są kluczowe dla zapewnienia bezpiecznego i skutecznego zabiegu. Wiele pacjentek dr. Lisieckiego podzieliło się swoimi pozytywnymi doświadczeniami, podkreślając jego profesjonalizm i doskonałe efekty zabiegów. Te historie sukcesu są najlepszym świadectwem jego umiejętności. Wybór dr. Dawida Lisieckiego na wykonanie labioplastyki w Łodzi to decyzja, która może przynieść znaczące korzyści. Jego doświadczenie, umiejętności i pozytywne opinie pacjentek są gwarancją wysokiej jakości usług.

Konsultacja online z doktorem Dawidem Lisieckim

    Umów się na wizytę konsultacyjną w naszej klinice