Biopsja sromu

Biopsja sromu

Biopsja sromu jest metodą diagnostyczną, która pozwala na wykluczenie poważnych chorób okolic intymnych.

Do najważniejszych wskazań do przeprowadzenia badania należą przewlekły świąd, zmiana koloru skóry, trudno gojące się rany sromu oraz podejrzenie choroby nowotworowej. Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań. Pacjentka powinna pamiętać jedynie o tym, aby stawić się na badaniu zaraz po zakończeniu krwawienia miesięcznego. Warto usunąć przy tym owłosienie łonowe.

Ile kosztuje biopsja sromu?

Biopsja sromu jest badaniem diagnostycznym, które pozwala na dokładne określenie charakteru zmian chorobowych. Koszt zależy od miasta oraz konkretnego gabinetu lekarskiego. Najczęściej cena waha się od 300 zł do 500 zł. Należy przy tym pamiętać, iż dodatkowe konsultacje mogą podnieść całkowity koszt diagnostyki. Biopsję można wykonać w Łodzi w gabinecie dr. Dawida Lisieckiego. Zapraszamy do kontaktu mailowego oraz
wypełnienia formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia biopsji sromu

Ze względu na diagnostyczny charakter zabiegu nie ma przeciwwskazań do jego wykonania.

Na czym polega zabieg biopsji sromu?

Przed przeprowadzeniem biopsji sromu w Łodzi konieczne jest odbycie konsultacji lekarskiej. Następnie w zależności od rodzaju dolegliwości lekarz Dawid Lisiecki może przeprowadzić biopsję jednego lub kilku miejsc. Biopsja sromu stanowi jedno z kluczowych narzędzi diagnostycznych w ginekologii, mających na celu wykluczenie poważnych zmian chorobowych.

Badanie przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym, co pozwala na usunięcie ewentualnych dolegliwości bólowych.

Pobrany wycinek zostaje następnie przekazany do badania histopatologicznego. Zabieg przeprowadzane jest w ramach chirurgii jednego dnia. Oznacza to, że pacjentka może wrócić do domu zaraz po wykonaniu diagnostyki. Niekiedy zachodzi konieczność zastosowania szwów rozpuszczalnych, niewymagających ściągnięcia. Sama procedura trwa około 10-30 min. Na wynik trzeba czekać jednak około 3 tygodni. Podczas rekonwalescencji pacjentka powinna pamiętać o przestrzeganiu zaleceń lekarskich.

Wskazania do przeprowadzenia biopsji sromu

Zabieg wykonuje się na podstawie zebranego wywiadu oraz badania ginekologicznego. Najczęściej biopsja pochwy zostaje wykonana w przypadku przewlekłego świądu albo zaczerwienienia lub zbielenia skóry. Stanowi tym samym pogłębione narzędzie diagnostyczne, które pozwala na precyzyjne określenie charakteru zmian.

Zabieg przeprowadzany jest także w przypadku podejrzenia choroby nowotworowej sromu.

Konsultacja online z doktorem Dawidem Lisieckim

    Umów się na wizytę konsultacyjną w naszej klinice