Modelowanie warg sromowych większych

Modelowanie warg sromowych

Naturalne procesy starzenia oraz nagła utrata wagi mogą prowadzić do zaniku warg sromowych większych.

Jedną ze skutecznych metod leczenia jest ich modelowanie i powiększanie przy pomocy tkanki tłuszczowej pacjentki lub kwasu hialuronowego. Jeśli jednak wargi sromowe są zbyt duże, pacjentka może zdecydować się na ich zmniejszanie. Zabieg wykonywany jest najczęściej w przypadku występowania przerostu tkanek lub asymetrii.

Ile kosztuje modelowanie warg sromowych większych?

Koszt modelowania warg sromowych większych w Łodzi zależy od konkretnego specjalisty oraz zastosowanej metody leczenia. Najczęściej ceny zabiegu rozpoczynają się od 1200 złotych. Planujesz przeprowadzić zabieg modelowania warg sromowych większych? Szukasz doświadczonego lekarza ginekologa? Możesz skorzystać z pomocy dr. Lisieckiego, który specjalizuje się w ginekologii estetycznej. Już dziś zapraszamy do kontaktu mailowego lub wypełnienia formularzu kontaktowego dostępnego na stronie internetowej.

Przeciwwskazania do modelowania warg sromowych większych kwasem hialuronowym

Przeciwskazania do zabiegu po części pokrywają się z przeciwwskazaniami do wykonania labioplastyki i obejmują:

  • Aktywna infekcja dróg moczowo-płciowych
  • Aktywny proces zapalny w miednicy mniejszej (pęcherz moczowy, odbytnica)
  • Kolagenopatie
  • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • Powikłania po wcześniejszych zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego
  • Aktywna choroba nowotworowa
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Trwająca miesiączka

Przed wykonaniem plastyki pochwy i warg sromowych konieczne jest odbycie konsultacji z lekarzem specjalistą, który podczas badania wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Może zalecić przy tym wykonanie dodatkowej diagnostyki chorób w zależności od stanu zdrowia pacjentki.

Na czym polega modelowanie warg sromowych większych?

Plastyka warg sromowych w Łodzi polega na modelowaniu ich kształtu, powiększaniu lub pomniejszaniu w zależności od potrzeb. Metoda przeprowadzenia zabiegu zostaje ustalona razem z pacjentką w czasie konsultacji z dr. Dawidem Lisieckim. Sam zabieg zajmuje od 1 do 3 godzin i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Leczenie nie wymaga hospitalizacji oraz szczególnych przygotowań. Pacjentka od razu po zabiegu może powrócić do większości codziennych aktywności.

Najczęściej procedura przeprowadzana jest przy użyciu kwasu hialuronowego, który pozwala na powiększenie oraz modyfikację kształtu. Jest to skuteczny sposób na usunięcie ewentualnych deformacji oraz asymetrii. Dodatkowo następuje nawilżenie oraz rewitalizacja, co korzystanie wpływa na ich wygląd.

Powiększanie warg sromowych polega na wprowadzeniu preparatu przy pomocy kaniuli i późniejszego rozprowadzenia go po miejscu zabiegowym. Podczas rekonwalescencji, trwającej około 2 tygodni, należy powstrzymać się od współżycia, nadmiernego wysiłku fizycznego oraz zadbać o odpowiednią pielęgnację okolic intymnych.

Efekt modelowania warg sromowych większych

Plastyka warg sromowych pozwala na skuteczne zwiększenie objętości i napięcia warg sromowych większych. Ma pozytywny wpływ na wygląd zewnętrznych narządów płciowych, co pozytywnie wpływa na samopoczucie pacjentki oraz poprawę jej życia seksualnego. Dodatkowo odpowiednia wielkość warg sromowych ochrania przed podrażnieniami i otarciami. Są one przy tym dodatkowo nawilżone, dzięki czemu następuje znaczna poprawa codziennego komfortu życia.

Efekt modelowania widoczny jest bezpośrednio po zabiegu i utrzymuje się do 2 lat. Warto pamiętać o tym, iż po 2-3 tygodniach preparat zwiększy dodatkowo swoją objętość. To właśnie wtedy widoczne będą ostateczne rezultaty. Wśród wskazań do przeprowadzenia zabiegu można wspomnieć także rozluźnienie i przebudowę blizny po porodzie. Plastyka pozwala zatem na kompleksowe poprawienie wyglądu okolic intymnych. Ewentualny obrzęk i dyskomfort powinny ustąpić po kilku dniach po zabiegu.

Konsultacja online z doktorem Dawidem Lisieckim

    Umów się na wizytę konsultacyjną w naszej klinice