Plastyka krocza

Plastyka krocza

Perineoplastyka, czyli plastyka krocza, to jeden z zabiegów ginekologii estetycznej.

Maa na celu modelowanie i przywrócenie pierwotnego kształtu oraz estetycznego wyglądu zwiotczałych tkanek i ubytków. Zmniejsza dyskomfort związany z deformacjami powstałymi wskutek porodów siłami natury, urazów oraz naturalnych procesów starzenia. Oprócz względów estetycznych operację wykonuje się także w celu zwiększenia doznań seksualnych i poprawy codziennego komfortu.

Ile kosztuje plastyka krocza?

Cena zabiegu waha się pomiędzy poszczególnymi miastami. W zależności od konkretnej kliniki może wynosić od 3000 do 5000 zł. Jeśli planujesz zadbać o wygląd okolic intymnych, możesz skorzystać z pomocy dra Dawida Lisieckiego, który świadczy kompleksowe usługi w zakresie ginekologii estetycznej i plastycznej. Już dziś zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego na stronie internetowej i umówienia konsultacji.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu plastyki krocza

  • Aktywny proces zapalny w miednicy mniejszej
  • Niekontrolowane zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Aktywna choroba nowotworowa
  • Ciąża
  • Kolagenopatie

Najczęściej termin zabiegu wyznacza się na pierwszą fazę cyklu zaraz po miesiączce. W ten sposób łatwiej jest przestrzegać zaleceń oraz optymalnie dbać o higienę okolic intymnych po operacji.

Na czym polega zabieg plastyki krocza?

Zabieg polega na przywróceniu właściwych funkcji krocza i przedsionka pochwy, czyli tkanek położonych pomiędzy wejściem do pochwy i odbytem. Warunkują one m.in. wysoką jakość życia seksualnego. Wśród wskazań do wykonania perineoplastyki wymienia się m.in. dyskomfort towarzyszący współżyciu, uprawianiu sportu oraz noszeniu obcisłej bielizny. Kłopotliwe deformacje anatomiczne pojawiają się najczęściej w następstwie porodów oraz urazów mechanicznych. Dolegliwości może powodować także blizna na kroczu.

Dr Lisiecki przeprowadza operację w znieczuleniu miejscowym (nasiękowym) po uprzedniej konsultacji. Podczas zabiegu lekarz wycina zdeformowane tkanki oraz ponownie je zszywa. Efektem zabiegu jest przywrócenie wyglądu i funkcji krocza do stanu sprzed porodu lub urazu. Pacjentka może wyjść z kliniki już kilka godzin po interwencji chirurgicznej.

Podczas rekonwalescencji należy pamiętać o przestrzeganiu ogólnych zasad higieny oraz ewentualnych czynnościach pielęgnacyjnych zaleconych przez lekarza. Najczęściej po tygodniu pacjentka może wrócić do pracy, oczywiście w zależności od jej charakteru. W okresie od 7 do 10 dni należy stawić się na wizytę kontrolną. Pełny proces gojenia zajmuje około 4-6 tygodni. Po tym okresie można podjąć współżycie seksualne.

Efekty plastyki krocza

Efekty zabiegu widoczne się po wygojeniu się ran oraz ustąpieniu obrzęku. Oprócz znacznego poprawienia wyglądu okolic intymnych następuje zwiększenie codziennego komfortu życia. Dodatkowo perineoplastyka zmniejsza ryzyko występowania infekcji intymnych oraz dolegliwości związanych z suchością pochwy i uszkodzeniem krocza. Dzięki temu pozytywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Uzyskane efekty mają charakter trwały. Powtórzenie korekty może być jednak konieczne w przypadku kolejnego porodu.

Plastyka krocza w Łodzi jest przeprowadzana niezależnie lub razem z introitoplastyką, czyli zabiegiem estetycznym w obrębie przedsionka pochwy.

Konsultacja online z doktorem Dawidem Lisieckim

    Umów się na wizytę konsultacyjną w naszej klinice