Plastyka napletka łechtaczki

Plastyka napletka łechtaczki, czyli tzw. hoodoplastyka.

Ma na celu polepszenie jakości życia seksualnego oraz poprawę wyglądu okolic intymnych. Zabieg z zakresu ginekologii estetycznej polega na nacięciu i usunięciu fragmentu przerośniętych tkanek otaczających łechtaczkę. W ten sposób następuje znaczne zmniejszenie dyskomfortu odczuwanego w codziennym życiu oraz intensyfikacja doznań seksualnych.

Procedura może być przeprowadzana zarówno niezależnie, jak i z labioplastyką, czyli zmianą kształtu i wielkości warg sromowych mniejszych.

Ile kosztuje plastyka napletka łechtaczki?

Koszt zabiegu plastyki łechtaczki wynosi przeważnie około 3000 złotych. Cena może różnić się jednak w zależności od kliniki oraz miasta. Chcesz wykonać hoodoplastykę w Łodzi lub Warszawie? Skorzystaj z pomocy doświadczonego specjalisty - dra Dawida Lisieckiego. Lekarz świadczy kompleksowe usługi w zakresie ginekologii estetycznej i plastycznej. Już dziś zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego i umówienia wizyty!

Przeciwwskazania do zabiegu plastyki napletka łechtaczki

Przeciwskazania do zabiegu pokrywają się z przeciwwskazaniami do wykonania labioplastyki i obejmują:

  • Aktywne infekcje okolic intymnych
  • Miesiączka
  • Uczulenie na preparaty stosowane podczas znieczulenia
  • Aktywny proces zapalny w miednicy mniejszej
  • Aktywna choroba nowotworowa
  • Ciąża
  • Kolagenopatie

Większość przeciwwskazań nie ma jednak charakteru stałego, a zabieg może być przeprowadzony po ustąpieniu dolegliwości. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie przez lekarza specjalistę.

Na czym polega zabieg plastyki napletka łechtaczki?

Pierwszym etapem jest kwalifikacja pacjentki do zabiegu. Podczas konsultacji lekarskiej specjalista zleca oraz wykonuje niezbędne badania. Hoodoplastyka nie wymaga szczególnych przygotowań. Przed wizytą pacjentka powinna zjeść lekki posiłek oraz pamiętać o depilacji owłosienia łonowego na 2-3 dni przed planowanym terminem.

Plastyka napletka łechtaczki w Łodzi zajmuje około 1-2 godziny. Zabieg rozpoczyna się podaniem znieczulenia miejscowego przy pomocy kremu oraz znieczulenia nasiękowego. Następnie po ustaleniu zakresu zabiegu i pożądanego efektu, dr Dawid Lisiecki przystąpi do usunięcia nadmiaru tkanek przy pomocy lasera lub noża radiofrekfencyjnego (tzw. zimny nóż). Ostatnim etapem jest założenie cienkich wchłanialnych szwów. Plastyka napletka łechtaczki przeprowadzana jest w ramach chirurgii jednego dnia, oznacza to, że interwencja nie wymaga hospitalizacji i pacjentka wraca do domu tego samego dnia.

Po tygodniu ma miejsce wizyta kontrolna. Podczas rekonwalescencji należy zmniejszyć aktywność fizyczną oraz pamiętać o właściwej pielęgnacji krocza, zgodnej z zaleceniami lekarza. Pełny proces gojenia zajmuje około miesiąca. Po tym czasie ustępuje obrzęk, a pacjentka powraca do pełnej sprawności seksualnej.

Efekty plastyki napletka łechtaczki

Zabieg umożliwia odsłonięcie i uwidocznienie łechtaczki, dzięki czemu staje się ona bardziej dostępna. W ten sposób plastyka znacznie przyczynia się do poprawy jakości życia seksualnego. Dodatkowo wpływa pozytywnie na estetykę oraz higienę okolic intymnych. Pozwala na korektę wad anatomicznych oraz asymetrii w budowie narządów płciowych. Wśród wskazań wymienia się także przerost napletka, który może stanowić przyczynę otarć oraz bólu. Zabieg znacznie podnosi tym samym komfort codziennego życia w przypadku wystawania napletka poza szparę sromu. Następuje jednocześnie wzrost samooceny oraz poprawa samopoczucia.

Konsultacja online z doktorem Dawidem Lisieckim

    Umów się na wizytę konsultacyjną w naszej klinice