lek. med. Dawid Lisiecki

dr Dawid Lisiecki

Ginekologia estetyczna to temat, który na szczęście jest coraz częściej poruszany w mediach, rozmowach, a także przez same kobiety w gabinetach lekarskich. Pierwszym krokiem do zdecydowania się na zabieg jest skorzystanie z konsultacji lekarskiej. Warto pamiętać, że specjalista ginekologii estetycznej i plastycznej to przede wszystkim doświadczony fachowiec, który w codziennej pracy spotka się z wieloma przypadkami, gdzie praktycznie każdy jest inny.

Nazywam się Dawid Lisiecki i jestem lekarzem specjalistą ginekologii oraz położnictwa. Ukończyłem Wydział Lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Brałem udział w szkoleniach prowadzonych przez wybitnych specjalistów w zakresie ginekologii jak dr Tinatin Tomadze czy dr Nicola Zerbinati. Swoją karierę zawodową związałem z ginekologią estetyczną i plastyczną. Pomagam kobietom w odzyskiwaniu pewności siebie i przywracaniu wyglądu ich okolic intymnych do stanu, który spełnia ich oczekiwania. Dzięki czemu mogą prowadzić satysfakcjonujące życie seksualne i odzyskać radość życia.

Wykonuję zabiegi takie jak: labioplastyka, hoodoplastyka, hymenotomia, waginoplastyka i korekta blizn po porodach. Ponadto stosuję terapie zespół rozluźnienia pochwy, suchości pochwy i wysiłkowego nietrzymania moczu.

Korzystam z najbezpieczniejszych technik i najnowszych narzędzi, w tym laserów CO2 oraz Nd:YAG, a także skupionych ultradźwięków – HIFU, radiofrekwencji, IPL, osocza bogatopłytkowego, tropokolagenu, kwasu hialuronowego, własnej tkanki tłuszczowej pacjentki oraz nici liftingujących.

Ginekologia estetyczna dzięki rozwojowi medycyny weszła na zupełnie inny poziom

Poprzez stosunkowo mało inwazyjne zabiegi takie jak labioplastyka czy waginoplastyka jesteśmy teraz w stanie przywrócić pacjentkom komfort życia, który uległ pogorszeniu np. na skutek zmiany wyglądu narządów płciowych. Przyczyny takiego stanu mogą być różne jak poród, zmiany hormonalne czy menopauza.

Przy użyciu skalpela i lasera możemy osiągnąć wymierne efekty, przekładające się na zadowolenie z życia seksualnego czy ograniczenie infekcji miejsc intymnych.

Wideo
Korzyści z zabiegu

Labioplastyka

Labioplastyka to zabieg ginekologiczny polegający na plastyce warg sromowych mniejszych i/lub większych, aby zmienić ich wielkość i kształt, czyli poprawić wygląd i funkcję. Labioplastyka warg sromowych pozwala na znaczną poprawę komfortu życia. Zabieg wykonuje się nie tylko z uwagi na kwestie estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne, gdyż przerost lub asymetria warg sromowych mogą powodować dyskomfort podczas codziennych czynności takich jak wizyta na basenie czy plaży w kostiumie kąpielowym oraz uprawianie sportów jak bieganie, jazda na rowerze, jazda konno, a także doprowadzać do częstych infekcji.

Współżycie także może powodować ból lub dyskomfort np. podczas zaciągania wargi sromowej, co może być kłopotliwe nie tylko dla pacjentki, ale także jej partnera, gdyż prowadzi do unikania kontaktów seksualnych i braku satysfakcji podczas zbliżeń. Remedium na te dolegliwości jest właśnie labioplastyka.

Efekty labioplastyki

Zabieg pozwala przede wszystkim na przywrócenie komfortu psychicznego i fizycznego pacjentki, w tym zapewnienie lepszego samopoczucia i odbudowanie pewności siebie. Ponadto labioplastyka pozwala na czerpanie większej satysfakcji z życia seksualnego. Dzięki poprawnie wykonanemu zabiegowi pacjentka nie odczuwa już dolegliwości spowodowanych podczas długotrwałego siedzenia czy noszenie obcisłej bielizny lub stroju kąpielowego. Możliwy jest także powrót do aktywności fizycznej i wykonywanie ćwiczeń bez bólu i stresu. Zabieg przynosi więc efekty zarówno w sferze psychicznej, jak i cielesnej.

Pacjentki po nim odzyskują radość, stają się pewniejsze siebie i skłonne do podejmowania nowych wyzwań. Zabieg po konsultacji lekarskiej zalecany jest każdej kobiecie, która odczuwa dolegliwości związane z przerostem i asymetrią warg sromowych mniejszych.

Na czym polega zabieg labioplastyki?

Podczas zabiegu stosowany jest laser lub nóż radiofrekfencyjny. To od lekarza i uwarunkowań osobistych każdej pacjentki zależy metoda zabiegu. Znieczulenie podawane jest miejscowo, aby zapobiec możliwym następstwom znieczulenia ogólnego i aby móc bezproblemowo usunąć nadmiar tkanki. Bardzo często stosowana jest metoda laserowa, która przynosi wymierne korzyści. Laser jest bardzo dokładny, sprawia także, że rekonwalescencja jest znacznie szybsza. Co więcej, stymuluje tkankę do szybszej regeneracji. W wyniku zabiegu dochodzi do zmniejszenia i wymodelowania warg sromowych mniejszych, co przekłada się na komfort i styl życia pacjentki.

Powodów przerostu lub asymetrii warg sromowych może być niemało, począwszy od uwarunkowań genetycznych, a skończywszy na wahaniach hormonalnych, starzeniu się organizmu czy urazach. Jak więc widać przyczyn problemów z wargami sromowymi może być wiele i często występują one niezależnie od pacjentki.

Opinie naszych pacjentek

Anna Matusik
Z dr Lisieckim spotkałam się w gabinecie w klinice w Łodzi. Pan doktor podszedł empatycznie i profesjonalnie do mojego problemu z którym borykałam się od lat. Obszerny wywiad pozwolił mi zdać sobie sprawę z tego, że naprawdę potrzebuję zmian. Dzięki niemu zdecydowałam się na zabieg, dziękuję!
Anna, Łódź
Weronika Mućko
O zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej myślałam już od dłuższego czasu, jednak ciągle coś mnie przed tym powstrzymywało. Konsultowałam swój przypadek u kilku lekarzy i dopiero Pan dr Lisiecki poszedł do sprawy kompleksowo. Opowiedział mi o wszystkich etapach zabiegu i przedstawił możliwe do osiągnięcia efekty. Zabieg sprawdził się u mnie w 100%, dzięki czemu z czystym sumieniem mogę polecić tego lekarza i całą klinikę.
Weronika, Warszawa
Bożena Szwarc
Decydując się na zabieg w tak wrażliwym obszarze byłam jednocześnie szczęśliwa, jak i pełna obaw. Na szczęście wiele wątpliwości udało się zażegnać dzięki konsultacji z dr Lisieckim i wnikliwej analizie mojego przypadku łącznie z całą dokumentacją medyczną. Mogę polecić wizytę u doktora każdej kobiecie, która czuje, że problem intymny może dotyczyć także niej.
Bożena, Płock
Paulina Bednarczuk
Zdecydowałam się na zabieg w klinice po przejrzeniu setek stron internetowych i przeczytaniu wielu artykułów, jednak dopiero rozmowa z fachowcem przekonała mnie, że nie mogę dłużej czekać. Dzięki doktorowi czuję się o wiele lepiej i teraz wiem, że od samego zabiegu trudniejsze było zdecydowanie się na niego i poszukanie skutecznej pomocy.
Paulina, Konin
Beata Matejko
Zabieg z zakresu ginekologii estetycznej wydawał mi się na początku czymś niewyobrażalnym, bardziej od strony psychologicznej niż fizycznej. Rozmowa z doktorem Lisieckim uświadomiła mi, że jeżeli chcę zawalczyć o lepsze samopoczucie, to nie ma innej drogi niż wykonanie operacji. Dziś jestem miesiąc po i czuję się świetnie. Dziękuję.
Beata, Kalisz
Monika Krupicka
Polecam z całego serca konsultację u dr Lisieckiego, dzięki któremu zdecydowałam się na zabieg, który realnie odmienił moje życie. Teraz nie czuję już wstydu, który towarzyszył mi od czasu porodu i nie pozwalał w pełni cieszyć się macierzyństwem. Dziś znów czuję się silną i pewną siebie kobietą.
Monika, Piotrków

Antykoncepcja

Antykoncepcja dla kobiet to również bardzo ważna część mojej pracy ginekologa. W ramach wizyty dotyczącej antykoncepcji informuję pacjentki o dostępnych rozwiązaniach oraz wadach i zaletach każdej metody zapobiegania ciąży. Oferuję kobietom skorzystanie także z antykoncepcji długoterminowej jak wkładka wewnątrzmaciczna czy implant antykoncepcyjny.

Dzięki dobraniu odpowiedniej metody kobieta zyskuje skutecznie zabezpieczenie przed ciążą oraz minimum skutków ubocznych.

Wideo
Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna wspierająca naturalne piękno

Każda kobieta jest inna, tak samo narządy płciowe różnią się od siebie. Nie jest wstydem szukanie pomocy i skutecznego rozwiązania, jeśli ich wygląd nie jest zadowalający lub gdy występują takie problemy jak suchość pochwy czy nietrzymanie moczu. Dzięki zdobyczom współczesnej medycyny można wyeliminować wszystkie te dolegliwości.

Kluczem do sukcesu jest szukanie rozwiązania swoich problemów u doświadczonych lekarzy. W swojej praktyce spotkałem się z wieloma przypadkami zmian i deformacji w obrębie narządów płciowych, dzięki czemu jestem w stanie indywidualnie podejść do każdej pacjentki. Konsultacja i sam zabieg zawsze wykonuję w oparciu o indywidualne potrzeby każdej zgłaszającej się do mnie kobiety. Ponadto dbam o dyskrecję i zapewniam w swoim gabinecie niezbędną intymność, która sprzyja szczerości i spokojnej rozmowie. Planując zabieg dopasowuję finalny efekt do anatomii pacjentki, mając na uwadze całokształt po wykonanym zabiegu.

Zapraszam do swojego gabinetu w którym wspólnie znajdziemy rozwiązanie problemów miejsc intymnych!

Konsultacja online z doktorem Dawidem Lisieckim

    Umów się na wizytę konsultacyjną w naszej klinice