Waginoplastyka

Waginoplastyka zwana inaczej także plastyką pochwy.

Pozwala na przywrócenie kobietom pewności siebie, codziennego komfortu i pełnej satysfakcji z życia seksualnego. Dzięki waginoplastyce można zrewitalizować pochwę do stanu sprzed porodu, zmian hormonalnych, czy ciężkiej pracy fizycznej. Wskazaniami do zabiegu plastyki pochwy są m.in. uszkodzenie mięśni dna miednicy lub rozciągnięcie okrężnych mięśni pochwy.

Skutkują one poszerzeniem wejścia pochwy i obniżeniem krocza, co skutecznie można wyeliminować dzięki zabiegowi waginoplastyki.

Przeciwwskazania do zabiegu waginoplastyki

  • Miesiączka
  • Uczulenie na preparaty stosowane podczas znieczulenia
  • Aktywny proces zapalny w miednicy mniejszej
  • Niekontrolowane zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Aktywna choroba nowotworowa
  • Ciąża
  • Kolagenopatie

Na czym polega zabieg waginoplastyki?

Rewitalizacja pochwy za pomocą waginoplastyki to standardowa procedura chirurgiczna, która polega na zwężeniu pochwy poprzez zacieśnienie tkanek otaczających. Zabieg przywraca zarówno komfort psychiczny jak i fizyczny. Podczas zabiegu zostaje nacięta tylna ściana pochwy i usunięty nadmiar tkanek oraz błony śluzowej. Następnie ginekolog używa rozpuszczalnych szwów, które zacieśniają pochwę. W skutek zabiegu mięśnie pochwy stają się bardziej elastyczne i obkurczają się, zmniejszając światło pochwy i przywracając ją do pierwotnego stanu.

Warto zdecydować się na zabieg także z powodu zmian w obrębie pochwy spowodowanych menopauzą, niezadowoleniem z wyglądu narządów rodnych, a także spadku libido. Wszystkie te dolegliwości można zniwelować poprzez wykonanie plastyki pochwy.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejcowym (nasiękowym) i wykonywany przez chirurga ginekologii estetycznej. Rewitalizację pochwy poprzedza konsultacja lekarska z obszernym wywiadem. Waginoplastyka trwa zaledwie od 1 do 2 godzin, dzięki czemu pacjentka szybko dochodzi do siebie po okresie rekonwalescencji. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza, w tym szczególnie dbać o higienę miejsc intymnych i nosić przewiewną bieliznę z naturalnych materiałów.

Efekty waginoplastyki

Waginoplastyka przynosi wymierne efekty, w tym sprawia, że pochwa staje się węższa. Dzięki temu pacjentka zyskuje lepsze doznania podczas stosunku, a także łatwiej osiąga orgazm. Drugą niewątpliwą zaletą jest znaczna poprawa wyglądu okolic intymnych. Efekty zabiegu wpływają więc zarówno na aspekty fizyczne, jak i psychiczne u pacjentki poprawiając jej samopoczucie i wzmacniając pewność siebie. Kolejnymi zadowalającymi efektami zabiegu są ograniczenie upławów i redukcja infekcji w wyniku zmniejszenia szerokości pochwy. Waginoplastyka często mylona jest z labioplastyką, której celem jest zmniejszenie warg sromowych i ich wymodelowanie.

Konsultacja online z doktorem Dawidem Lisieckim

    Umów się na wizytę konsultacyjną w naszej klinice